Home
Archive Index
Course Map
2007 Events
Prev :: Next
Points Tables
Contacts
Series
Coordinator
|
|
Date of event: Sunday March 11th
Course: U83
Links to Results for this event in previous years below
Result:
No. | Name | Club | Time |
1 | Rob Pears | Bath C.C. | 0.54.22 |
2 | Gavin Poupart | Echelon-SPIUK | 0.55.43 |
3 | Chris Madge | Leisure Lakes RT | 0.56.41 |
4 | Nickolaus Gardiner | Johns Bikes | 0.56.43 |
5 | Colin Wallace | Merthyr C.C | 0.56.53 |
6 | David Keene | Bristol South C.C. | 0.57.21 |
7 | David Kiddell | Cavalier C.C. | 0.57.24 |
8 | Jimmy Little | V.C. St Raphael | 0.57.57 |
9 | Mike Simmons | Clevedon & District R.C. | 0.58.20 |
10 | David Curtis-Whitfield | V.C. Bristol | 0.58.28 |
11 | Ben Anstie | Chippenham & Dist Whlrs | 0.58.42 |
12 | Derek Smetham | Dursley R.C. | 0.58.44 |
13 | Mark Keyford | Bath C.C. | 0.59.03 |
14 | Rex Facey | 1st Chard Wheelers | 0.59.24 |
15 | Peter Wheddon | BCDS | 0.59.29 |
16 | Chris Edginton | www.agiskoviner.com | 0.59.35 |
17 | Chris Vasey | Gloucester City C.C. | 0.59.49 |
18 | George Unsworth | Gloucester City C.C. | 1.00.09 |
19 | Philip Curtis-Whitfield | V.C. Bristol | 1.00.14 |
20 | Phil Brown | Didcot Phoenix | 1.00.30 |
21 | Adrian Pengelly | V.C. St Raphael | 1.00.32 |
22 | Rick Johnston | Somerset R.C. | 1.00.52 |
23 | Guy Preece | Gloucester City C.C. | 1.00.53 |
24 | Richard Searle | Bristol South C.C. | 1.00.58 |
25 | Iain Hounsell | Somerset R.C. | 1.01.33 |
26 | Rob Merrison | Swindon R.C. | 1.01.45 |
27 | Trevor Sherwood | Diamond-hf.com | 1.01.46 |
28 | Peter Oliver | Oxonian C.C. | 1.02.05 |
29 | Darren Jewell | Team Swift | 1.02.15 |
30 | Daniel Kempe | Bristol South C.C. | 1.02.19 |
31 | Steven Downs | Bristol South C.C. | 1.02.23 |
32 | Chas Thursfield | Dream CC | 1.02.24 |
33 | Chris Lowe | Swindon R.C. | 1.02.27 |
34 | Robbie Richardson | Chippenham & Dist Whlrs | 1.02.42 |
35 | Brian Newton | Echelon-SPIUK | 1.03.28 |
36 | Graham Messer | Swindon R.C. | 1.03.37 |
37 | Gerry McGarr | Diamond-hf.com | 1.03.39 |
38 | Chris Broad-Drake | Swindon R.C. | 1.03.49 |
39 | Toby Wooldridge | Gloucester City C.C. | 1.03.57 |
40 | Joe Schvartz | Diamond-hf.com | 1.04.01 |
41 | Terry Gradidge | Sodbury Cycle Sport | 1.04.26 |
42 | Derek Dowdeswell | Gloucester City C.C. | 1.04.55 |
43 | Tom Ryan | Bath C.C. | 1.05.19 |
44 | Mark Kent | Oxford city R.C. | 1.05.30 |
45 | Allen Janes | Bristol South C.C. | 1.05.57 |
46 | Steven Barber | Chippenham & Dist Whlrs | 1.05.58 |
47 | Andrew Smith | Corinium C.C. | 1.06.29 |
48 | Phil Gwynne | Chippenham & Dist Whlrs | 1.06.43 |
49 | Simon Burgess | Somer Valley C.C. | 1.06.53 |
50 | Martin Young | Severn R.C. | 1.06.55 |
51 | Neil Davies | Chippenham & Dist Whlrs | 1.07.06 |
52 | Graham Smith | Severn R.C. | 1.07.14 |
53 | Stuart Dinwoodie | Chippenham & Dist Whlrs | 1.07.29 |
54 | Graham Denny | Gloucester City C.C. | 1.07.29 |
55 | Stephen Ongley | Chippenham & Dist Whlrs | 1.07.34 |
56 | Jason Costello | Diamond-hf.com | 1.07.56 |
57 | Brian Smith | Bristol South C.C. | 1.08.05 |
58 | Tony Emery | Dursley R.C. | 1.08.19 |
59 | Reece Lucas | Chippenham & Dist Whlrs | 1.09.16 |
60 | John Murphy | Gloucester City C.C. | 1.09.37 |
61 | Gillian Pears | Bath C.C. | 1.09.39 |
62 | Dean Ward | 1st Chard Wheelers | 1.09.48 |
63 | Paul Loosemoore | Gloucester City C.C. | 1.10.51 |
64 | Paul Chapman | Severn R.C. | 1.10.54 |
65 | David Summers | Bath C.C. | 1.11.17 |
66 | Ann Wooldridge | Gloucester City C.C. | 1.11.37 |
67 | Rupert Denny | Gloucester City C.C. | 1.12.01 |
68 | Simon Wise | RNRM C.A. | 1.12.02 |
69 | Astrid Gibbs | Severn R.C. | 1.12.51 |
70 | Gary Loyden | Swindon R.C. | 1.13.18 |
71 | Bonnie Copeman | Chippenham & Dist Whlrs | 1.13.41 |
72 | Pete Wilson | Bath C.C. | 1.13.42 |
73 | Chris Mullet | Gillingham & Dist Whlrs | 1.14.11 |
74 | Arja Scarsbrook | Echelon-SPIUK | 1.14.31 |
75 | David Simmond | Gloucester City C.C. | 1.14.55 |
76 | Chris Atchison | Bath C.C. | 1.15.21 |
77 | Robin Skardon | Chippenham & Dist Whlrs | 1.15.37 |
78 | Mike Hallgarth | Anfield B.C. | 1.18.35 |
79 | Gerry Peppin | Corinium C.C. | 1.18.49 |
80 | Christine Colquhoun | Gloucester City C.C. | 1.18.54 |
81 | Eddie Pitman | Newbury R.C. | 1.20.40 |
82 | Dave Gaida | Reading CC | 1.22.12 |
83 | Paul Burnip | Corinium C.C. | 1.27.50 |
|